درباره ما | اطلاع رسانی دفاع مقدس | سخنرانی | صوت | گالری فکه | فیلم | مصاحبه | تحلیل نبرد | ارتباط با ما
    صفحه نخست / اطلاع رسانی دفاع مقدس / شهدا

درسي كه شهدا به ما آموختند

  به مناسبت تشييع پيكر مطهر شهداي گمنام در شهرهاي مختلف كشور

 

بار ديگر شهرهاي‌مان ميزبان مهماناني بود كه در روزگاري نه چندان دور با بدرقه پدران و مادرانشان از خيابان‌هاي همين شهرها به سمت قربانگاه جنوب و غرب كشور عزيمت نمودند.

 

آن روزها يك عده جوان خوش غيرت و بي‌ادعا به عشق حفظ كشور و ناموس اين ملت؛ در راستاي اطاعت از فرامين ولي فقيه زمان خود و پير مرادشان آقا روح الله؛ به شوق تنبيه دشمن متجاوز و بيرون راندن متجاوزين بعثي عراق؛ نشان دادن اين نكته به دشمنان قسم خورده نظام نوپاي جمهوري اسلامي ايران مبني بر اين كه اين بيشه خالي از شير نبوده و اجازه نخواهند داد كه يك وجب از خاك سرزمين عزيزمان ايران به دست دشمن بيافتد و .... پا به عرصه نبرد گذاشتند؛ نبردي كه در يك طرف آن يك ملت مظلوم با كمترين امكانات و در مقابل دشمني تا دندان مسلح به نمايندگي از تمامي دشمنان انقلاب اسلامي روبرويش قرار داشت.

 

آن‌ها به قول بزرگ معمار اين انقلاب تنها به تكليف خود عمل كردند اگر چه مدعيان غنيمت خوار روزهاي پس از هشت سال دفاع مقدس توفيق حتي يك روز حضور در صحنه‌هاي خون و حماسه را نداشتند؛ همان جيره خوران سفره شهدا كه برخي‌هايشان بسيار نمك نشناسند فارغ از اين كه امنيت امروزشان را مديون همين استخوان‌هايي هستند كه امروز بر روي دوش مردم در برخي شهرهاي ايران اسلامي تشيع شدند.

 

استخوان‌هاي مطهري كه اين روزها شهرهايمان را به بوي خوش عطرشان مزين كرده‌اند، با آمدنشان خواستند به ما بفهمانند كه حفظ اين نظام خون مي‌خواهد، نه انقلابي بي عمل.

 

اگر خوب به تابوت ‌هايشان دقت كرده باشيم صداهايي كه از دورن آن به گوش مي‌رسيد صداهاي آشنا آن هم از نوع جنس دهه ۶۰ بوده است كه فرياد مي زد:

 

  آهاي مردم شما را چه شده است كه شهرهايتان را بوي تعفن بي حجابي و بدحجابي فرا گرفته است؟

 

پس كو آن غيرتي كه مي‌بايست بعد از رفتنمان آن را حفظ مي‌كرديد؟

 

آهاي مسئولين فرهنگي با شمائيم پس كو آن دغدغه‌هاي فرهنگي شما؟

 

مگر نه اين است كه ما رفتيم تا غيرت و عزت نميرد؟

 

آي مردم و مسئولين بدانيد ما رفتيم تا خط ولايت در ايران اسلامي بماند نه آنكه برخي از شما با اقداماتي كه انجام مي‌دهيد خون به دل ولي فقيه زمانتان كنيد.

 

آي كساني كه سبكي استخوان‌هاي ما را ديده‌ايد بدانيد فرداي قيامت يقه شما را خواهيم گرفت اگر به دغدغه‌هاي ولي زمانتان توجهي نكنيد.

 

با شمائيم، آري با شماهايي كه برخي‌هايتان براي رسيدن به قدرت حاضريد عدالت را فداي منافع جناحي خود نمائيد. بدانيد ما جانمان را فداي ولايت؛ آب و خاك؛ حفظ نظام و سرزمين عزيزمان ايران كرديم نه اين كه شما ثمره خون ما را فداي جناح بازي‌هايتان نمائيد.

 

به والله قسم فرداي قيامت يقه شما را خواهيم گرفت اگر بخواهيد آرمان‌ها و ارزش‌هايي را كه ما برايتان به يادگار گذاشته‌ايم، بي‌تفاوت از كنارش عبور نمائيد و به جاي آن‌ها به دنبال انباشت ثروت، بي‌توجهي به ولي نعمتان اين انقلاب؛ سهم خواهي از انقلاب، بي توجه به اين آرمان‌ها و ارزش‌ها و ... باشيد.

 

 

 


 

 

تهیه و تنظیم کننده : فکه ، منتخب ستارگان آسمانی

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 29 شهریور 1395
تهیه و تنظیم:
منبع : خبرگزاري دفاع مقدس
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۶ + ۵