درباره ما | اطلاع رسانی دفاع مقدس | سخنرانی | صوت | گالری فکه | فیلم | مصاحبه | تحلیل نبرد | ارتباط با ما
    صفحه نخست / جنگ نرم ، عملیات روانی

اجرای فرآورده عمليات روانی (بخش دوم) اجرای فرآورده عمليات روانی (بخش دوم)

 

اسناد موجود دكترين عمليات رواني اغلب در موضوعات مربوط به فرآيند تصويب، با يكديگر تناقض دارند. حداقل مي‌توان گفت كه ابهام در مفاهيم و عدم ارائه تعريف دقيق براي آن مفاهيم مي‌تواند پيرامون مرجع تصويب عمليات رواني برداشت ناصحيح را سبب شود. اين ابهام را مي‌توان در موارد ياد شده در بخش قبلي مشاهده كرد. برجسته‌ترين اين موارد دستورالعمل 332101ـS وزارت دفاع (1984) است كه زير عنوان عمليات رواني آشكار صورت گرفته توسط ارتش در زمان صلح و جنگ‌هاي كوتاه‌مدت و اعلام شده منتشر شده است. اين دستورالعمل تأكيد مي‌كند كه ...اجرای فرآورده عمليات روانی (بخش نخست) اجرای فرآورده عمليات روانی (بخش نخست)

عمليات رواني استراتژيك به منظور تأثير بر نگرش‌ها ، ادراكات و رفتار مهاجمان خارجي و در راستاي تحقق اهداف و مقاصد اجراكنندگان آن، صورت مي‌گيرد.

 

 


 

 

مطبوعات به مثابه ابزار عمليات روانی صهيونيستم مطبوعات به مثابه ابزار عمليات روانی صهيونيستم

يكي از ويژگي‌هاي بارز در تاريخ صهيونيستم، وجود دسته‌اي از روزنامه‌نگاران در بين نخبگان اجرايي آنان بوده است. اگر به چهره‌هاي برجسته رويكرد صهيونيستي در ابتداي امر توجه شود، به استثناي دكتر حييم و ايزمن و قاضي براندايز تقريباً همگي نخبگان مؤثر صهيونيست، روزنامه‌نگار بوده‌اند.

گزارش نخستين سمينار هم‌انديشی تبليغات و دفاع مقدس گزارش نخستين سمينار هم‌انديشی تبليغات و دفاع مقدس
سمينار هم‌انديشي تبليغات و دفاع مقدس به كوشش معاونت فرهنگي و پرورشي نيروي مقاومت بسيج، فرهنگسراي پايداري و بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در 9 شهريور ماه 1382 هم زمان با هفته دفاع مقدس در فرهنگسراي انقلاب برگزار شد.
تجزيه و تحليل عمليات روانی در جنگ دوم خليج فارس و كاربرد آن برای جنگ‌های آينده تجزيه و تحليل عمليات روانی در جنگ دوم خليج فارس و كاربرد آن برای جنگ‌های آينده

عمليات رواني در جنگ دوم خليج فارس به تمامي عناصر صحنه نبرد پوشش داد، همچنين كاهش مدت زمان اين منازعه را سبب شد.

عمليات روانی و جنگ نامتقارن عمليات روانی و جنگ نامتقارن
جنگ نامتقارن مي‌تواند جداي از نگرش‌هاي جنگ متقارن و يا به دنبال آنها انجام شود. جنگ نامتقارن، هر دو بعد فيزيكي و رواني جنگ را در بر مي‌گيرد.
استراتژی های نظامی امریکا استراتژی های نظامی امریکا
اين فصل در صدد آن نيست كه به بررسي تمامي ابعاد و زواياي اين امر بپردازد، بلكه به بررسي نقش و چگونگي تأثير جنگ نرم در پيشبرد و موفقيت استراتژي نظامي امریکا و هم‌پيمانانش در اين نبرد مي‌پردازد.
اولین قبلی ۲ از ۲ بعدی آخرین